Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου – Μαρκόπουλο

3-4/3/2012

Μπορεί να χάθηκαν αρκετές προπονήσεις λόγω της κακοκαιρίας των περασμένων βδομάδων αλλά οι επιτυχίες των αθλητών και αθλητριών του ΓΑΣ Χολαργού στον αγώνα ήταν αρκετές.

Στην κατηγορία Νέων Γυναικών οι αθλήτριες Κατερίνα Λυμπούση Γεωργίου Βάσω, Τζώρτζη Μαρίνα και Ανδρεαδάκη 'Αρτεμις κατέκτησαν την 3η θέση στο ομαδικό στα 6.000μ.  Το καλύτερο πλασάρισμα ανήκει στην Κατερίνα Λυμπούση που τερμάτισε στην 14η θέση με επίδοση 25'.09''. Ακολούθησαν οι  Γεωργίου Βάσω 26η με 26'.26'', Τζώρτζη Μαρίνα που επανεμφανίστηκε μετά από ένα χρόνο από τραυματισμό στην 28η θέση με 26'.49'' και η Ανδρεαδάκη 'Αρτεμις που τερμάτισε στην 32η θέση με 30'.18''.

Στην κατηγορία των Παμπαίδων (98 συμμετοχές) το νέο αίμα του συλλόγου μας έδωσε το παρών και υποσχέθηκε για το μέλλον, κατακτώντας την 6η ομαδική νίκη με τον Μούκα Γιώργο να τερματίζει 22ος σε χρόνο 10'.30'' και τον Σκάρπα Κυριάκο στην 29η με χρόνο 10'.38''.  Ακόμα ο Παπασταύρου Χαράλαμπος σημείωσε επίδοση 12'.16''.  Στην ίδια κατηγορία αγωνίστηκαν και οι Ζαχαρίας Γιάννης σε 13'.25'', Νικολάου Ισμαήλ και Λουρίδας Νίκος σε 15'.16''

Στα 2.000μ. Παγκορασίδων η αγωνιζόμενη πρώτη φορά Θεοφυλίδου Μάρι κατέλαβε την 61η θέση από τις 105 αγωνιζόμενες με τον αξιόλογο χρόνο 8'20'', ενώ στα 3.000μ. κορασίδων η Κόκορη Έλενα σημείωσε επίδοση 14'.19, και στα 4.000μ. παίδων ο Γαβαλάς Μίλτος διένυσε την απόσταση σε 16'.25''

Στα 8.000μ. Νέων Ανδρών οι αθλητές Περράκης Μιχάλης (33'.19'’), Γκοτσόπουλος Θάνος (34'.07) και Μπακογιάννης Μιχάλης (36'.50'') κατέκτησαν την  6η ομαδική νίκη.

Στα 10.000μ. Ανδρών συμμετείχαν  ο Μουσιάρης Γιώργος (38'.58'') και ο και ο 44χρονος πρωτοεμφανιζόμενος σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα Βουτσαδάκης Γιώργος.